Tervetuloa hajusteetta lauantaina 24.8.2024 klo 12.15 yhdistyksen vuosikokoukseen ja kesäjuhlaan Cafe Merenneitoon Espooseen (Matinlahdenranta 3)!

Yhdistyksen vuosikokous pidetään lauantaina 24.8 klo 12.15 alkaen ulkona Espoossa Matinkylässä Cafe Merenneidon mantereen puoleisella terassilla (seinättömässä huvimajassa) osoitteessa Matinlahdenranta 3. Vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, mm. valitaan uusi johtokunta sekä päätetään sääntömuutoksista.

Johtokunta ehdottaa sääntömuutosta, jonka mukaan yhdistystä voidaan kutsua myös nimellä MCS Finland. Lisäksi johtokunta ehdottaa sääntömuutosta, jonka mukaan johtokuntaan ”valitaan puheenjohtaja ja 2 – 6 muuta varsinaista jäsentä”, kun taas nykyisissä säännöissä lukee: ”puheenjohtaja ja 3 – 6  muuta varsinaista jäsentä”.

Kokouksen jälkeen vietämme kesäjuhlaa.

Voit ottaa tilaisuuksiin mukaan hajusteettoman henkilön esim. ystävän tai perheenjäsenen. Yhdistys tarjoaa juhlassa kevyttä syötävää jäsenilleen.

Tervetuloa kaikki mukaan hajusteetta!

Tilaisuuksiin ei tarvitse ilmoittautua.